Strona główna/Artykuł/Generator nazw firm

Kreatywna nazwa firmy – generator nazw

Nazwa dla firmy generator nazw firm

Generator nazw firm to jeden z najlepszych sposobów na wymyślenie kreatywnej nazwy dla firmy, produktu lub usługi. Generator nazw pozwoli Ci wymyślić setki możliwych nazw dla firmy, wykorzystując słowo bazowe i odrobinę kreatywności.

Niezależnie od tego czy chcesz uruchomić sklep ecommerce i potrzebujesz nazwy strony internetowej, czy szukasz nazwy dla firmy budowlanej, generator nazw pozwoli na znalezienie właściwej inspiracji dla kreatywnej nazwy.

Jaka nazwa dla firmy?

Dobra i kreatywna nazwa dla firmy lub marki nie powinna być zbyt konkretna. Dzięki temu można uniknąć w przyszłości niekompatybilności nazwy firmy z prowadzoną działalnością lub oferowanymi produktami, gdy zmienimy jej charakter lub rozszerzymy sprzedaż o nowe kategorie.

Pomysł na nazwę firmy powinien też być prosty do zapamiętania i wymówienia. Pozwoli to uniknąć problemów z wyszukaniem firmy przez klientów lub wieloma niepoprawnie brzmiącymi jej wersjami.

Podstawą jest też upewnienie się, czy nazwa nie jest już przez kogoś wykorzystywana. Pomysł na nazwę firmy mógł już zostać przez kogoś wykorzystany i zarejestrowany oraz zastrzeżony.

Jak sprawdzić czy nazwa firmy już istnieje

Oprócz ryzyka prawnego związanego z wykorzystaniem zastrzeżonej nazwy podobny pomysł na nazwę firmy do już istniejącego może wpływać na nieporozumienia lub nawet na reputację firmy.

Dostępność nazwy dla firmy można zweryfikować w bazie zarejestrowanych firm w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i w wyszukiwarce Krajowego Rejestru Sądowego.

Nazwa firmy - sprawdzanie dostępności w CEIDG 

Wymyślanie nazwy firmy

Dobra nazwa dla firmy lub marki będzie łatwo zapadać w pamięć klientom, a także w niektórych przypadkach rodzić różne sugestywne skojarzenia z dana marką, które dodatkowo można wzmocnić i kształtować za pomocą odpowiednich działań marketingowych. Różne branże mogą cechować się różnymi atrybutami, które powinniśmy uwzględnić przy wyborze nazwy. Dotyczy to również segmentu, poziomu cenowego i charakterystyki grupy naszych odbiorców. Inna nazwa może przemawiać do osób starszych a inna do młodzieży. Dlatego warto choć chwilę zastanowić się nad takimi aspektami.

Nazwa firmy budowlanej

Nazwa dla firmy budowlanej może pozwolić wyróżnić się na rynku od innych a także pokazać, że poważnie traktujemy swój biznes. Firmy budowlane powinny budzić zaufanie, zatem istotny jest pomysł na nazwę, który będzie to poczucie zaufania potęgował. Czasem wprowadzenie do nazwy firmy elementu humorystycznego także może pomóc w odróżnieniu od konkurencji przy okazji budząc pozytywne skojarzenia.

Nazwa salonu kosmetycznego

Pomysł na nazwę salonu kosmetycznego również powinien być kreatywny, aby wyróżnić naszą firmę i aby budzić odpowiednie, pozytywne emocje. Pośród słów, które można uwzględnić w nazwie, żeby pozytywnie wpływać na wizerunek salonu kosmetycznego, mogą być ekologiczność, naturalność, energia.

Nazwa butiku odzieżowego

Kreatywna nazwa dla butiku odzieżowego powinna być chwytliwa i zapewniać o modnej stylistyce i jakości produktów. Cechy takie ekologiczność, przystępność cenowa lub prestiż też mogą mieć znaczenie przy wyborze nazwy dla butiku.

Nazwy sklepów internetowych

Nazwa sklepu internetowego z pewnością powinna być krótka i prosta. Najlepiej bez zbędnych myślników, co zapobiegnie błędom we wpisywaniu nazwy w wyszukiwarce. Rezerwując nazwę domeny warto pomyśleć od razu o wykupieniu nazw podobnych lub z innym rozszerzeniem TLD (np.: .eu, .com.pl).

Masz już nazwę firmy? Przeczytaj o korzyściach z własnej strony internetowej.

Pomysł na nazwę firmy

Istnieją różne darmowe generatory nazw, które mogą być przydatne w poszukiwaniu kreatywnej nazwy dla firmy. Niedużo jest jednak takich, które uwzględniają nazwy polskie i są w polskim języku. Dlatego poniżej prezentujemy generator nazw, który wesprze w wymyślaniu nazw firm i marek, dodając inspiracji dla stworzenia wyjątkowych i kreatywnych nazw odróżniających od konkurencji.

Potrzebujesz obliczyć marże dla produktów, które sprzedajesz? Sprawdź kalkulator marży i narzutu.

Wpisz słowo bazowe związane z biznesem i firmą np: salon, budowa, butik. Pamiętaj, że wygenerowane nazwy służą przede wszystkim do inspiracji.

Generator nazw

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
By |2021-02-11T13:47:21+01:004 lutego, 2021|

Skontaktuj się i opisz czego potrzebujesz

Share This