Link building2021-04-06T16:07:12+02:00

Link building i linkowanie

Czytaj dalej

Linkowanie, czy też link building, to proces tworzenia profilu linków ze stron zewnętrznych oraz ich pozyskiwanie do naszej strony. Do link buildingu zalicza się nie tylko linki zewnętrzne, ale też linki wewnętrzne, czyli stworzenie właściwej struktury wewnątrz witryny. Strategia i taktyki link building są jednym z podstawowych i kluczowych elementów pozycjonowania strony

W WingsBridge tworzymy rozwiązania, które są zgodne z najnowszymi trendami i skutecznymi działaniami w marketingu cyfrowym. Dzięki temu możesz mieć pewność, że rozwój Twojej firmy i marki będzie się rozwijał zgodnie z twoimi celami.

Link building jest jednym z tych elementów, który wymaga czasu i zrozumienia czynników leżących u jego podstaw oraz zrozumienia znaczenia pozyskiwania odnośników w pozycjonowaniu stron w wynikach wyszukiwania Google.

Na czym polega pozyskiwanie linków?

Istnieją różne rodzaje linków i różne taktyki ich pozyskiwania. Część odnośników tworzy się naturalnie jeśli dostarczamy wartościowe treści. Dlatego content marketing jest jednym z wiodących podejść przy pozyskiwaniu linków. Właściwe słowa kluczowe są oczywiście fundamentem. Różne techniki mogą obejmować np. artykuły sponsorowane, tworzenie infografik, aktywność w social media, wideo a czasem sam produkt lub usługa dostarcza tyle wartości, że jest chętnie linkowana.

Typy linków, które są najbardziej pożądane to tzw. linki dofollow, które zezwalaja botom indeksującym (crawlerom) na katologowanie strony internetowej znajdującej się pod danym linkiem. Innym rodzajem sa linki nofollow, które również mogą być wartościowe. Sama treść linku, czyli tzw. anchor text także ma istotne znaczenie z punktu widzenia pozycjonowania i warto żeby część z nich zawierała słowo kluczowe.

Linkowanie SEO
Linkowanie zewnętrzne

Dlaczego linki zewnętrzne są ważne dla SEO?

Ujmując to najprościej, budowanie linków zewnętrznych jest ważne, aby zwiększyć ruch w Twojej witrynie. Linki to podstawa budowania autorytetu w internecie, który można także określić nazwą page rank. Mocne i wartościowe linki do naszej domeny zapewniają wiarygodność i trafność treści przekazując tzw. trust flow. Witryny o wysokim autorytecie w danym temacie pojawią się na samej górze w wynikach wyszukiwania, jednocześnie pozyskując wysokiej jakości ruch.

Linki zwiększają również autorytet Twojej marki. Duża ilość cytowań z renomowanych źródeł sprawia, że użytkownicy ufają Twojej firmie i marce. Linki pozwalają również zrozumieć wyszukiwarkom takim jak Google, zawartość strony. Dlatego nie bez znaczenia jest również wewnętrzne linkowanie w samej witrynie. Dodatkowo przejrzysta nawigacja pozwala na łatwiejsze poruszanie się po Twojej stronie użytkownikom i zmniejsza współczynnik odrzuceń. Wszystko to przekłada się na większy i jakościowy ruch w Twojej witrynie oraz zyski.

Czym jest skuteczny link building?

Skąd mam wiedzieć, które taktyki budowania linków są najlepsze dla mojej marki? Jedną z pierwszych rzeczy do rozważenia jest krąg wpływów, który już zbudowałeś oraz przyjrzenie się konkurencji. Pozwoli to odnaleźć autorytety w danej branży i stworzyć podstawowy profil linków, które należy pozyskać.

Zbudowanie właściwej strategii różni się zależnie od firmy i branży i nie ma jednej niezawodnej recepty. Różne produkty, usługi i koncepcje mogą wymagać innego podejścia. Niemniej jednak pozyskanie wartościowych linków przychodzących jest podstawą, od której należy zacząć. Może w tym pomóc artykuł sponsorowany, wpis gościnny lub wizytówka w katalogu firm. Należy także pamiętać, że jest to proces długotrwały i nienaturalny przyrost linków lub odnośniki niskiej jakości mogą wpłynąć negatywnie na pozycję strony. Przyjęcie właściwej strategii oraz taktyk pozyskiwania linków musi być poprzedzone audytem SEO.

Skuteczne linki SEO

Każdy klient jest inny i ma inne potrzeby, dla każdego zawsze tworzymy indywidualną ofertę:

Rozpocznij współpracę z nami już dziś

Linkowanie strony

Już od 500 zł / mies.

Zamów bezpłatną wycenę

W ramach prowadzonych działań pozycjonowania możesz liczyć na sprawdzony, powtarzalny proces:

 1. Wybór słów kluczowych
 2. Audyt SEO
 3. Optymalizacja techniczna
 4. Budowanie treści
 5. Optymalizacja tekstów na stronie
 6. Budowanie linków zwrotnych
 7. Analiza i raportowanie
 8. Doradztwo

Jesteśmy zaufanymi specjalistami od linkowania

Agencja interaktywna WingsBridge może wynieść Twój biznes na nowy poziom. Nasz zespół jest dobrze zorientowany we wszystkich aspektach marketingu cyfrowego i jesteśmy ekspertami w SEO, kampaniach reklamowych Google Ads, tworzeniu stron internetowych i sklepów e-commerce. Nasze profesjonalne podejście do kompleksowej obsługi zapewnia, że ​​opracowujemy spójną strategię, która jest zgodna z Twoimi celami biznesowymi. Cały nasz zespół z pasją zapewnia naszym klientom jak najlepsze doświadczenia związane z prowadzeniem biznesu w internecie.

Dlaczego WingsBridge?

 • Rekomendacje i wdrażane zmiany opieramy na rzetelnych analizach, nie domysłach

 • Działamy transparentnie – otrzymujesz na bieżąco szczegółowe raporty

 • Wykorzystujemy tylko profesjonalne narzędzia do prowadzenia analiz i testów

 • Jesteśmy innowacyjni, stawiamy zarówno na rozwój Twojej firmy jak i nas samych, dzięki czemu wykorzystujemy poza tradycyjnymi także najnowsze narzędzia

 • Nasza praca to nasza pasja

 • Traktujemy Twój biznes jak nasz własny. Na bieżąco dodajemy reklamy nowych produktów i usług. Doradzamy (i co ważne czasami odradzamy) w kwestiach marketingowych. Towarzyszymy rozwojowi Twojej firmy

Zapoznaj się z sukcesami naszych klientów

Zwiększenie dochodów
52% w 6 miesięcy

Pomogliśmy polskiej firmie zaistnieć na rynku niemieckim. Zobacz, co udało nam się razem zrobić

Modernizacja strony:
9,5x więcej odwiedzin

Pomogliśmy polskiej firmie z branży budowlanej zaistnieć w internecie. Zobacz, jakie efekty uzyskali.

Pozycjonowanie (SEO) i Google Ads

WingsBridge promuje nowy sklep dystrybutora suplementów diety z rezultatem 620% ROAS w ciągu 1 roku.

Skontaktuj się i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić

MAIL:
WingsBridge Digital: kontakt@wingsbridge.pl

TEL.:
WingsBridge Digital.: +48 516 025 113

Kontakt
Zgoda RODO *
reCAPTCHA
Sending